O pracy

Co od nas otrzymujesz?

Praca Opiekuna / Opiekunki to zajęcie dla osób otwartych i komunikatywnych. iOPIEKA oferuje legalnądobrze płatną pracę w Niemczech w charakterze Opiekuna / ki osób starszych. Proponujemy zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia oraz opłacamy wymagane składki. Dodatkowo zapewniamy zakwaterowanie i pełne wyżywienie w domu podopiecznego oraz zwrot kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju. Dokładamy wszelkich starań by jak najlepiej dopasować do siebie opiekunów i podopiecznych pod kątem wzajemnych potrzeb i możliwości – Opiekun / Opiekunka pracująca na terenie Niemiec może wybrać miejsce pracy i zakres przyszłych obowiązków. Zależy nam, by współpraca pomiędzy stroną polską i niemiecką przebiegała w sposób skuteczny i profesjonalny, z zachowaniem wszelkich standardów. iOPIEKA przejrzyście określa zasady współpracy: jeszcze przed rozpoczęciem pracy prezentujemy pełny zakres obowiązków Opiekuna / Opiekunki osób starszych, dbamy również o to by opisane przez nas warunki pracy były zgodne ze stanem faktycznym. Każdej zatrudnionej osobie gwarantujemy uczciwe wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i posiadanego doświadczenia. iOPIEKA zapewnia także wykwalifikowaną kadrę koordynującą wyjazdy: każdy Opiekun / Opiekunka osób starszych w Niemczech może liczyć na jej pomoc przez cały okres pracy.

Otrzymujesz od nas:

 • legalną pracę w Niemczech
 • zwrot kosztów podróży do Niemiec i powrotu do kraju
 • pełne wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego
 • indywidualny spersonalizowany dobór ofert
 • przejrzyste zasady współpracy
 • atrakcyjne wynagrodzenie
 • wsparcie koordynatora na czas trwania kontraktu

Rynek pracy dla Opiekunów osób starszych w Niemczech

Wydłużenie średniej długości życia przeciętnego Niemca, wraz z postępującym starzeniem się społeczeństwa naszych zachodnich sąsiadów wpływają na stale rosnące zapotrzebowanie na Opiekunów osób starszych. Zatrudnienie kompetentnego Opiekuna / Opiekunki jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin chcących, by ich najbliższy spędził jesień życia we własnym domu, bez konieczności rezygnacji z pracy zawodowej któregoś z domowników. Praca w roli Opiekuna / Opiekunki jest na pewno wymagająca, ale również bardzo atrakcyjna ze względu na wynagrodzenie, które często jest kilkakrotnie wyższe niż w Polsce, dlatego chętnych na wyjazd stale przybywa.

Nierzadko słowa „Opiekunka w Niemczech” kojarzone są z pracą na czarno. Prawdą jest, że niektórzy decydują się na podjęcie pracy bez umowy. Jednak praca w charakterze Opiekuna / Opiekunki w Niemczech może, a nawet powinna - być legalna, bezpieczna i uczciwa. Taką właśnie pracę oferuje iOPIEKA. Tylko pracując legalnie pracujesz bezpiecznie.

Praca w roli Opiekuna / Opiekunki osób starszych w Niemczech: czego oczekujemy?

Praca Opiekuna / Opiekunki w Niemczech wymaga przede wszystkim uczciwości, odpowiedzialności i zaangażowania. Są to cechy, na które kładziemy szczególny nacisk przy wyborze naszych przyszłych pracowników. Osoby, decydujące się podjąć pracę Opiekuna / Opiekunki w Niemczech powinny spełniać szereg wymagań. Należą do nich znajomość języka niemieckiego (przynajmniej w stopniu pozwalającym na podstawową komunikację), którego poziom zostanie sprawdzony oraz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi. Kandydaci, którzy chcą podjąć pracę Opiekuna / Opiekunki w Niemczech zobowiązani będą udostępnić nam informacje dotyczące wykształcenia i posiadanego doświadczenia poparte odpowiednimi dokumentami. Ogromnym atutem jest posiadanie aktualnego prawa jazdy kat. B jak również zaświadczenia o ukończonych kursach oraz referencje z poprzednich miejsc pracy, co może znacznie zwiększyć szansę zatrudnienia. Trzeba pamiętać, że praca Opiekuna / Opiekunki w Niemczech wymaga dużej sprawności fizycznej, dlatego też kandydat powinien charakteryzować się dobrym stanem zdrowia. Zainteresowani pracą w Niemczech w roli Opiekuna / Opiekunki osób starszych powinni być do dyspozycji przez okres minimum dwóch miesięcy (najkrótszy okres pracy to z reguły dwa miesiące).

Oczekujemy: 

 • posługiwania się językiem niemieckim na poziomie komunikatywnym
 • doświadczenia w opiece nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi
 • dostępności na minimalny okres dwóch miesięcy
 • dobrego stanu zdrowia

Dodatkowo mile widziane: 

 • zaświadczenia i dyplomy z ukończonych kursów lub szkół kierunkowych
 • referencje z wcześniejszych miejsc pracy
 • czynne prawo jazdy kat. B

Czas oczekiwania na ofertę

Zaoferowanie odpowiedniej oferty pracy trwa zazwyczaj od jednego do kilku tygodni od momentu przyjęcia zgłoszenia. W tym czasie kandydaturę Opiekuna / Opiekunki przedstawiamy rodzinom niemieckim, które zgłosiły potrzebę zatrudnienia. Znajomość języka niemieckiego jest jednym z podstawowych warunków decydujących o szybkości dobrania oferty. Z reguły im wyższy poziom znajomości języka niemieckiego, im bardziej bogate doświadczenie zawodowe i posiadane kompetencje, tym większe są szanse na szybkie podjęcie pracy i wyższe zarobki. Pracę w roli Opiekuna / Opiekunki w Niemczech łatwiej i szybciej znaleźć w okresie przedświątecznym, kiedy następuje duża wymiana Opiekunów wracających na czas świąt do kraju.

Płaca dla Opiekunów / Opiekunek w Niemczech

Zarobki w pracy dla Opiekunów / Opiekunek w Niemczech są uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim od stopnia znajomości języka niemieckiego, posiadanego doświadczenia oraz zakresu obowiązków na stanowisku pracy. Im szerszy zakres obowiązków, większe doświadczenie w opiece i lepsza znajomość języka, tym wyższe wynagrodzenie. Proponowana przez nas płaca oscyluje między 4000 a 6000 złotych miesięcznie.  Ponadto istnieje możliwość otrzymania dodatkowych premii, np. za pracę w okresie świątecznym, czy za polecenie nowych opiekunów – skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółów.  Wynagrodzenie wypłacamy regularnie co miesiąc.

Podstawowe zadania Opiekuna / Opiekunki w Niemczech

Praca Opiekuna / Opiekunki w Niemczech to kompleksowa opieka nad osobami starszymi w ich zaciszu domowym. Polega ona na pomocy w codziennym funkcjonowaniu, kontrolowaniu rutynowych czynności przy odpowiednim poziomie bezpieczeństwa i towarzyszeniu podopiecznemu w codziennych aktywnościach. Praca w Niemczech w roli Opiekuna / Opiekunki osób starszych obejmuje następujący zakres zadań:

 • pomoc w codziennych rutynowych czynnościach, takich jak spożywanie posiłków, ubieranie się, higiena osobista, przemieszczanie się
 • wspieranie w domowych obowiązkach (pranie, sprzątanie, prasowanie, przygotowanie posiłków oraz robienie zakupów)
 • stosowna dbałość o podopiecznego w zależności od jego schorzeń
 • monitorowanie terminów wizyt lekarskich oraz aktywne uczestnictwo w nich
 • pomoc w przestrzeganiu zaleceń lekarskich (terminy zażywania leków, zabiegi pielęgnacyjne)
 • asystowanie podczas spacerów, wyjazdów
 • organizacja czasu wolnego

Praca Opiekuna / Opiekunki jest uzależniona od trybu życia i rozkładu dnia podopiecznego oraz dostosowana do jego potrzeb i możliwości. Opiekun / Opiekunka oprócz czasu spędzanego z seniorem, ma również czas dla siebie. Każda osoba, która opiekuje się seniorem, posiada prawo do wypoczynku w postaci krótkich przerw i określonego czasu wolnego.

 

Czas trwania pracy

Praca Opiekuna / Opiekunki w Niemczech trwa co najmniej dwa miesiące, jednak czas trwania zlecenia jest zmienny i może ulec wydłużeniu. Długość pobytu jest uzależniona od dyspozycyjności pracownika oraz konkretnej oferty jak i również od potrzeb podopiecznego. Osobom, które zdecydują się na podjęcie pracy w charakterze Opiekuna / Opiekunki osób starszych w Niemczech zapewniamy stałe miejsce pracy. Dbamy również o komfort psychiczny naszych podopiecznych (unikamy tego, aby musieli zbyt często przyzwyczajać się do nowych osób). Każda zatrudniona przez nas osoba ma możliwość uzyskania urlopu w dogodnym dla obu stron terminie (najczęściej urlopy takie następują w okolicach świąt). Praca w roli Opiekuna / Opiekunki osób starszych w iOPIEKA jest  bezpieczna i legalna.

Zostań Opiekunem / Opiekunką osoby starszej!

można uwzględnić nieodpłatną opiekę nad rodzicami, innymi członkami rodziny czy bliskimi

iOPIEKA – bezpieczna opieka w Niemczech

iOPIEKA gwarantuje bezpieczną i legalną pracę, opartą na przejrzystych zasadach. Opiekun / Opiekunka wyjeżdżająca za pośrednictwem naszej firmy ma zapewnione ubezpieczenie, podróż oraz pomoc koordynatorów wyjazdu. Opieka w Niemczech z iOPIEKA to pewność atrakcyjnych, regularnych i terminowych zarobków.